Bezdomny znalazł torbę z 17 tys. dolarów. Wszystko oddał bankowi żywności

Redakcja
05.12.2018 15:14
Bezdomny znalazł torbę z 17 tys. dolarów. Wszystko oddał bankowi żywności
fot. TT:

Kevin Booth, 32-letni bezdomny z Sumner w stanie Waszyngton, pewnego dnia znalazł przed tamtejszym bankiem żywności torbę z pieniędzmi. W środku znajdowało się 17 tys. dolarów. Mężczyzna poczekał, aż bank zostanie otwarty, aby oddać zawartość torby pracownikom ośrodka. Jego postawa poruszyła internautów i mieszkańców Sumner.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Booth stwierdził, że musi oddać pieniądze do banku żywności, bo w ten sposób będzie mógł pomóc wielu potrzebującym ludziom. „Wielu ludzi wzięłoby te pieniądze i nie miałoby z tym problemu. Ja jednak nie jestem jedną z tych osób” – przyznał w rozmowie z dziennikarzami.

Zobacz także

Bank żywności od razu przekazał pieniądze policji. Po 90 dniach nikt się jednak po nie nie zgłosił i z powrotem trafiły one do społecznego ośrodka. Kierownictwo banku już zapowiedziało, że przekazane pieniądze wykorzysta do rozbudowy placówki.

32-latek otrzymał podziękowania od szefa lokalnej policji. „Jesteśmy z dumni z twojej postawy” – napisał Brad Moericke.

Zobacz także

Kevin Booth od 7 lat jest bezdomny. Nocuje nad rzeką, a żywi się właśnie w lokalnym banku żywności. Jego historia poruszyła wielu mieszkańców, którzy zorganizowali w internecie zbiórkę pieniędzy na wsparcie mężczyzny.

RadioZET.pl/SeattleTimes/BM