,

Ciała 46 migrantów w przyczepie ciężarówki. "Straszna tragedia"

28.06.2022 06:38

46 ciał martwych migrantów zostało znalezionych w poniedziałek w przyczepie ciężarówki w San Antonio w Teksasie w USA - poinformował gubernator Teksasu Greg Abbott. To jeden z najbardziej śmiertelnych przypadków przemytu ludzi wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiej.

Ciała 46 migrantów znalezione w USA
fot. AP/Associated Press/East News

Przemyt migrantów przez granicę Meksyku i USA doprowadził do makabrycznego odkrycia. 46 osób zmarło w trakcie nielegalnego wjazdu do USA. 

Straż pożarna w San Antonio poinformowała, że część osób przeżyła w transporcie. 16 żywych osób znalezionych w przyczepie zostało przetransportowanych do szpitala z powodu udaru cieplnego i wyczerpania. Wśród ocalałych były cztery osoby nieletnie. Trzy osoby trafiły do aresztu.

Ciała 46 migrantów w naczepie ciężarówki. Makabryczne odkrycie

Gubernator Teksasu stwierdził, że do makabry na granicy doprowadziła polityka prezydenta USA Joe Bidena. Napisał, że "polityka otwartych granic" przynosi śmiertelne żniwo. "Pokazuje śmiertelne konsekwencje odmowy egzekwowania prawa" – wspomniał na Twitterze.

Temperatura w mieście sięgała w poniedziałek od ponad 32 do 37,7 stopni Celsjusza. - Ludzie zmarli z powodu wyczerpania cieplnego i udaru cieplnego, a przyczepa nie miała klimatyzacji ani wody - wyjaśnił komendant straży pożarnej w San Antonio Charles Hood. Poinformował, że 16 ocalałych osób, w tym 12 dorosłych i czworo dzieci, przewieziono do pobliskich placówek medycznych.

Władze nie podały, z jakiego kraju pochodziły ofiary. Jedynie minister spraw zagranicznych Meksyku Marcelo Ebrard poinformował, że dwie osoby, które trafiły do szpitala, pochodzą z Gwatemali. Burmistrz San Antonio Ron Nirenberg nazwał odkrycie ciał "straszną tragedią".

Według policji ofiarami śmiertelnymi byli zarówno mężczyźni, jak i kobiety, w tym wielu młodych dorosłych. "Władze zostały zaalarmowane tuż przed godziną 18:00 czasu lokalnego, kiedy pracownik pobliskiego budynku usłyszał wołanie o pomoc" – mówił w CNN szef policji w San Antonio Bill McManus.

RadioZET.pl/PAP/Twitter

Logo radiozet Dzieje się