Zamknij

Dwuletni chłopiec zastrzelił się z broni pozostawionej przez krewnego

25.09.2021 08:38
dwulatek postrzelił się w głowę
fot. Shutterstock

Dwuletni chłopiec zastrzelił się z załadowanej broni pozostawionej 21-letniego krewnego. Do tragedii doszło w teksaskim mieście Waco. Właściciel broni zbiegł, ale ostatecznie oddał się w ręce policji i został aresztowany.

USA. Dwuletni chłopiec zastrzelił się z załadowanej broni pozostawionej 21-letniego krewnego. Chłopiec postrzelił się w głowę. W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

Według wstępnych ustaleń śledztwa był to nieszczęśliwy wypadek. Właściciel broni zbiegł, ale ostatecznie oddał się w ręce policji i został aresztowany.

Dwuletni chłopiec zastrzelił się z broni pozostawionej przez krewnego

Francuska agencja AFP zwraca uwagę, że tragedia jest tylko jednym z przykładów szokującej serii podobnych wypadków. "Każdego roku setki dzieci w Stanach Zjednoczonych natrafiają na załadowane, niezabezpieczone pistolety w szafach, szufladach nocnych szafek, plecakach, torebkach lub po prostu pozostawione na zewnątrz. Z tragiczną regularnością, dzieci znajdują niezabezpieczone pistolety i nieumyślnie strzelają (do siebie) lub kogoś innego" - wynika z najnowszego raportu organizacji niedochodowej opowiadającej się za kontrolą broni i przeciw przemocy z jej użyciem (EFGS).

Organizacja monitoruje od 2015 roku m.in. "niezamierzone przez dzieci strzelaniny" i ich konsekwencje. Jak szacuje, w ciągu ostatnich sześciu lat w rezultacie takich zdarzeń życie straciło 765 osób, a w tym roku już 111.

EFGS nazywa takie strzelaniny "rozdzierającą serce częścią amerykańskiej epidemii przemocy z użyciem broni". "Konstytucja USA gwarantuje prawo do noszenia broni, a 30 procent dorosłych Amerykanów posiada co najmniej jeden pistolet. Każdego roku około 40 tys. ludzi umiera z powodu przemocy z użyciem broni" - przytacza AFP szacunki archiwum śledzącego przypadki przemocy i zgonów w rezultacie użycia broni (GVA).

RadioZET.pl/ Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (USA)