Zamknij

Dziewięciolatek popełnił samobójstwo. Powiedział w szkole, że jest gejem

Redakcja
28.08.2018 12:19
Jamel Myles
fot. Twitter screen

Dziewięciolatek z Denver w USA popełnił samobójstwo po tym, jak wyznał przed kolegami z klasy, że jest gejem. – Dzieci w szkole mówiły, że go zabiją – wyznała matka chłopca. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jamel Myles w zeszły poniedziałek rozpoczął naukę w czwartej klasie. Chłopiec postanowił wyznać przed kolegami, że jest gejem. Wcześniej poinformował o tym swoją matkę. – Wyglądał na przerażonego. Powiedział: „Mamo, jestem gejem” – mówiła Leia Pierce w KDVR-TV. – Myślałam, że to żart, więc spojrzałam się za siebie, ponieważ jechałam samochodem, ale on był skulony, tak przerażony. Powiedziałam: „Wciąż cię kocham” – dodała. 

Dziewięciolatek liczył, że podobne wsparcie otrzyma od swoich rówieśników. – Powiedział, że jest gejem i jest z siebie dumny – relacjonowała jego mama. Niestety, jego koledzy z klasy nie byli tak wyrozumiali jak jego matka. Chłopiec był zastraszany. To doprowadziło do samobójstwa

Pierce znalazła swojego syna martwego w domu w czwartek. – Mój syn powiedział mojej najstarszej córce, że dzieci w szkole mówiły, że go zabiją. Jestem po prostu smutna, że nie przyszedł z tym do mnie – mówi zrozpaczona matka. 

Zobacz także

Mama dziewięciolatka chce skoncentrować się na zwiększaniu tolerancji w szkołach. – Myślę, że dzieci powinny ponosić odpowiedzialność za znęcanie się. Dziecko wie, że to, co robi, jest złe. Dziecko nie chciałoby, żeby ktoś tak samo postępował wobec niego samego – powiedziała.

Test online: czy jesteś zagrożony depresją?

RadioZET.pl/AFP/DG