Zamknij

Nastolatek wysyłał pasażerom zdjęcie broni. Samolot ewakuowano

27.07.2021 09:12
Samolot
fot. Shutterstock

W USA ewakuowano samolot po wysłaniu przez nastolatka zdjęcia zabawkowej broni do innych pasażerów na pokładzie. Samolot linii United Airlines do Orlando miał odlecieć z San Francisco 22 lipca, kiedy kilku pasażerów otrzymało zdjęcie za pośrednictwem Airdrop.

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami - dokładnie 22 lipca - na lotnisku w San Francisco. - W ramach środków ostrożności wszyscy pasażerowie zostali ewakuowani z samolotu – powiedział rzecznik lotniska.

Zostali oni poddani dodatkowej kontroli bezpieczeństwa, zanim wszyscy, z wyjątkiem sprawcy, zostali z powrotem wpuszczeni na pokład samolotu. Później okazało się, że nastolatek nie miał przy sobie repliki broni palnej, a zdjęcie zostało zrobione wcześniej w innym miejscu.

USA. Ewakuacja samolotu. Nastolatek wysyłał pasażerom zdjęcie broni

Usługa Airdrop pozwala na dzielenie się plikami między urządzeniami Apple. To jednak nie pierwszy raz, gdy wiadomość przesłana za pośrednictwem tego komunikatora zakłóciła podróż lotniczą.

W 2019 roku samolot został ewakuowany po użyciu przez kogoś tej funkcji, żeby wysłać zdjęcie kamizelki samobójczej do pasażerów i stewardów na pokładzie. Samolot na Florydę miał właśnie wystartować z Newark w New Jersey, kiedy obraz został szeroko udostępniony na pokładzie.

RadioZET.pl/PAP