Zamknij

Samolot spadł na dach domu. To cud, że nikt nie zginął

19.08.2020 10:15
samolot spadł na dom
fot. Facebook.com/Town of Groton Police Department

Samolot spadł na dach domu w stanie Connecticut w USA. W momencie wypadku w posiadłości przebywał jej gospodarz. Nic mu się nie stało. Pasażerowie maszyny zostali odwiezieni do szpitala.

O wielkim szczęściu muszą mówić pasażerowie dwusilnikowego samolotu Piper PA34, który spadł w poniedziałek wieczorem na dach domu w miejscowości Groton, około 4 kilometry od lotniska. Mężczyźni byli w stanie samodzielnie wydostać się z wraku i zostali przetransportowani karetką do szpitala w New London.

Nic nie stało się również mieszkańcowi budynku, na jaki runęła maszyna.

Zobacz także

Samolot spadł na dach domu w USA

Do wypadku doszło w poniedziałek. Samolot miał wystartować z Augusta w stanie Maine o 20:37 i wylądować na lotnisku Groton-New London o 22:27. Z niewiadomych przyczyn maszyna nie doleciała do lotniska, ale uderzyła w zamieszkaną rezydencję przy Ring Drive.

Jak wynika z relacji świadków, pilot i student uczący się latać wyszli z wraku o własnych siłach. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W momencie, kiedy maszyna runęła na dom, w środku przebywał jego mieszkaniec. Nic mu się nie stało. Policja mówi o "cudzie".

"Samolot uderzył w budynek, ale co ciekawe, nie było żadnego pożaru" - oświadczył komendant policji w Groton LJ Fusaro. Mimo to na wszelki wypadek policja ewakuowała mieszkańców okolicznych domów.

Jak relacjonowała Tammy de la Cruz, córka właściciela rezydencji, w rozmowie z NBC, w chwili uderzenia jej ojciec przebywał akurat w sypialni. Traf chciał, że było to jedyne miejsce, które nie ucierpiało.

Kiedy tata Tammy usłyszał głośny huk, pomyślał, że ktoś próbuje włamać się do domu. Zamknął drzwi i wyszedł przez okno sypialni. Poza bólem gardła spowodowanym wdychaniem oparów samolotu nie odniósł żadnych obrażeń.

Widziałam ten dom i pomyślałam… Nie ma mowy, żeby przeżył

- mówiła de la Cruz.

W spawie wypadku wszczęto śledztwo.

Zobacz także

RadioZET.pl/CTPost.com/nbcconnecticut