Zamknij

Gwiazdy Hollywoodu pomagają poszkodowanym przez huragan Harvey

Redakcja
31.08.2017 23:31
Gwiazdy Hollywoodu pomagają poszkodowanym przez huragan Harvey
fot. PAP/EPA

Gwiazdy Hollywoodu i świata rozrywki oferują konkretną pomoc osobom poszkodowanym wskutek potężnego huraganu Harvey, który zabił w Teksasie co najmniej 37 osób i zmusił tysiące mieszkańców do ucieczki z Houston i innych miast.

Aktorka Sandra Bullock jako jedna z pierwszych zadeklarowała wpłatę miliona dolarów na koszt akcji pomocy dla ludności terenów, które nawiedził huragan.

- Po prostu cieszę się, że jestem w stanie to zrobić - powiedziała mediom aktorka.

- Wszyscy powinniśmy spełnić nasz obowiązek - dodała gwiazda filmowa, przekazując pieniądze amerykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi, któremu zresztą pomaga od lat i który podczas huraganu Harvey udzielił w hotelach schronienia siedemnastu tysiącom osób.

Zobacz także

Organizacja charytatywna United Way Worldwide otrzymała milion dolarów od aktora Leonardo DiCaprio.

Kim Kardashian, modelka i gwiazda telewizyjna, żona rapera Kanye Westa ogłosiła, że wspólnie ze swą matką i siostrami wyasygnują na pomoc poszkodowanym przez huragan pół miliona dolarów.

Wśród donatorów, którzy zaoferowali w imię "solidarności z Teksasem" kwoty od 25 000 do 100 000 dolarów, są m.in. wokalista Chris Brown, aktor Kevin Hart, piosenkarka Jennifer Lopez, aktor Dwayne "The Rock" Johnson i inni.

RadioZET.pl/PAP/DG