Zamknij

Panika na Hawajach. Wypoczywających w oceanie turystów zaatakował rekin [WIDEO]

28.08.2020 15:23
atak rekina
fot. U.S. Coast Guard Cutter Kimball

Turyści na Hawajach przeżyli chwile grozy. Do wypoczywających w wodzie ludzi podpłynął rekin. Straż przybrzeżna zareagowała błyskawicznie. Wydarzenie zarejestrowano na wideo.

Turyści najedli się strachu. Atak rekina u wybrzeży Hawajów świadkowie porównali do sceny z hollywoodzkiego filmu "Szczęki". Na szczęście, dzięki refleksowi straży przybrzeżnej, nikomu nic nie stało.

Zobacz także

Atak rekina na Hawajach. Turyści najedli się strachu

Załoga kutra Kimball, który patroluje wody Hawajów, musi być zaznajomiona z takim zagrożeniem. Podczas jednej z wypraw strażnicy zauważyli w oddali 2,5-metrowego rekina. Drapieżnik bardzo szybko zbliżał się w kierunku pływających turystów.

W oceanie przebywało około 30-40 osób. Nie było ani chwili na zwłokę. Straż przybrzeżna była zmuszona otworzyć ogień do rekina. Na słowo "strzelaj" rozpoczęto akcję. Przebywający nieopodal turyści wpadli w panikę.

Na szczęście nikomu z odpoczywających w wodzie ludzi nic się nie stało. Strażnicy poprosili turystów o natychmiastowy powrót na ląd.

Podczas akcji nie ucierpiał również drapieżnik, którego prawdopodobnie spłoszyły strzały ostrzegawcze. Powodem całego zamieszania był, zdaniem straży przybrzeżnej, ostronos długopłetwy lub rekin kosogon. Mrożące krew w żyłach spotkanie zostało zarejestrowane na filmie i opublikowane na stronie strażników.

Zobacz także

RadioZET.pl/U.S. Coast Guard Cutter Kimball