Zamknij

Helikopter spadł na dach wieżowca na Manhattanie. Jedna osoba nie żyje

10.06.2019 20:30
Helikopter spadł na dach wieżowca na Manhattanie. Jedna osoba nie żyje
fot. AP/Associated Press/East News

Śmigłowiec rozbił się w poniedziałek na szczycie budynku Midtown  w centrum Manhattanu - poinformowały nowojorskie władze. Jedna osoba zginęła.

Lokalne media wcześniej podawały, że w wypadku została ranna jedna osoba.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo potwierdził na konferencji prasowej, że doszło do niebezpiecznego incydentu. Wcześniej pojawiła się informacja, że helikopter uderzył w budynek.

Cuomo - który zjawił się na miejscu zdarzenia - powiedział też, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż śmigłowiec próbował lądować na dachu jednego z drapaczy chmur na Seventh Avenue.

Zobacz także

Dodał, że nie ucierpiała żadna z osób znajdujących się w budynku. Przekazał, że według ich relacji na skutek uderzenia budynek się zatrząsł.

Zobacz także

Podkreślił, że na razie nic nie wskazuje na podobieństwo tej sytuacji do zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku, gdy dwa z czterech porwanych przez dżihadystów samolotów uderzyły w wieże World Trade Center na Manhattanie.

Winne warunki atmosferyczne?

Do wypadku doszło w poniedziałek na krótko przed godziną 14.00 (godz. 20.00 w Polsce) w złych warunkach atmosferycznych - padał deszcz, unosiła się mgła, a wiszące nisko chmury zasłaniały szczyty wieżowców.

Na miejscu jest policja i około 100 strażaków – poinformowały amerykańskie służby.

Ogień wywołany upadkiem maszyny udało się już ugasić - przekazała z kolei na Twitterze nowojorska straż pożarna. Okolice Times Square pozostają zamknięte.

RadioZET.pl/AFP/Twitter/PAP