Zamknij

Strzelanina na turnieju gier w USA. Trzy osoby nie żyją

Redakcja
27.08.2018 07:23
Strzelanina na turnieju gier w USA. Trzy osoby nie żyją
fot. YouTube screen

Napastnik, który otworzył ogień do uczestników turnieju gier wideo w Jacksonville na Florydzie, zabił dwie osoby, zanim popełnił samobójstwo. 11 osób zostało rannych – poinformował na konferencji prasowej w niedzielę szeryf Jacksonville Mike Williams.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Na miejscu zginęły trzy osoby. Jedną z nich był podejrzany, który odebrał sobie życie – powiedział szeryf.

Williams zidentyfikował napastnika jako 24-letniego Davida Katza, mieszkańca Baltimore, który był uczestnikiem turnieju. Dodał, że Katz ranił 9 osób, 2 dalsze odniosły rany, uciekając z miejsca strzelaniny.

Do szpitala w Jacksonville przewieziono sześć osób – jedna z nich jest w stanie ciężkim, pozostałe pięć w stanie stabilnym.

Strzelanina w Jacksonville 

Ustalono, że Katz przyjechał do Jacksonville, aby uczestniczyć w transmitowanych online rozgrywkach turnieju popularnej gry wideo Madden NFL 19 opartej na meczach ligi NFL (futbolu amerykańskiego). Miał zostać wyeliminowany z rozgrywki, ponieważ popełnił zbyt dużo błędów.

Eliminacje odbywały się w restauracji Chicago Pizza w dzielnicy Jacksonville Landing. Znajduje się tam duży kompleks restauracji, barów, lokali rozrywkowych i sklepów usytuowanych wzdłuż wybrzeża rzeki St. Johns.

Zobacz także

Był to już trzeci przypadek strzelaniny w miejscu publicznym na Florydzie w ciągu ostatnich dwóch lat. W lutym br. w strzelaninie w szkole średniej w Parkland zginęło 17 osób. Dwa lata temu uzbrojony napastnik zabił 49 osób w klubie nocnym w Orlando.

W USA toczy się obecnie ogólnonarodowa debata na temat sposobów ograniczenia dostępu do broni palnej.

RadioZET.pl/PAP/DG