Zamknij

Katastrofa śmigłowca w pobliżu plaży. Zginął policjant

20.02.2022 21:53

Jeden funkcjonariusz zginął, a drugi doznał obrażeń w wypadku policyjnego helikoptera, który rozbił się w sobotę wieczorem w oceanie tuż koło plaży w Newport Beach w Kalifornii. Policjanci lecieli maszyną "HB1" wezwani na interwencję ws. zakłócania porządku. Tego samego dnia w Miami tuż przy plaży rozbił się inny śmigłowiec, w zdarzeniu obyło się bez ofiar.

Policjant zginął w katastrofie śmigłowca w Newport Beach
fot. screen Abc7.com/Twitter

Wypadek policyjnego śmigłowca w Kalifornii nastąpił kilka godzin po podobnym zdarzeniu na wybrzeżu Atlantyku – w Miami Beach maszyna również wpadła do wody nieopodal plaży. Dwie osoby lecące na pokładzie zostały ranne.

Szef policji w Newport Beach Eric Parra powiedział, że policyjny helikopter „HB-1” leciał na interwencję ws. zakłócania porządku. Serwis USAtoday.com podał, że w wypadku zginął 44-letni oficer Nicholas Vella.

Katastrofa śmigłowca w Kalifornii. Zginął policjant lecący na interwencję

"Ten tragiczny wypadek służy jako przypomnienie o niebezpieczeństwie i ryzyku, na jakie codziennie narażają się nasi policjanci, aby chronić naszą społeczność" – mówiła burmistrz Huntington Beach Barbara Delgleize – cytowana w niedzielę przez CNN.

Drugi zraniony funkcjonariusz został uratowany i przewieziony do szpitala, gdzie jest w stabilnym stanie. Parra wspomniał, że przyczyna rozbicia się helikoptera w Kalifornii nie jest jasna – wszczęto dochodzenie, a departament policji sprawdza swoje inne maszyny.

RadioZET.pl/PAP - Andrzej Dobrowolski/USAtoday.com