Zamknij

Kierowca ciężarówki wjechał na chodnik. Wyciągnęli go z kabiny i zatłukli na śmierć

11.10.2021 23:48

Nie żyje kierowca ciężarówki z Kalifornii w USA, który wjechał na chodnik, a następnie został wyciągnięty z kabiny i pobity przez sfrustrowanych pieszych.

USA. Pobicie kierowcy ciężarówki na śmierć
fot. FREDERIC J. BROWN/AFP/East News, zdj. ilustracyjne

Kierowca ciężarówki próbował, według świadków, wjechać na pieszych na chodniku. Został jednak wyciągnięty przez przechodniów z samochodu, a następnie w ataku furii pobity na śmierć - poinformowało biuro szeryfa Los Angeles.

Jak podał w poniedziałek dziennik "USA Today", do wydarzenia doszło w sobotę o poranku. Poprzedziła je sprzeczka w barze w Hawthorne, niedaleko Los Angeles. Mężczyźnie zidentyfikowanemu jako Melguin Lopez Santos kazano opuścić lokal.

USA. Kierowca ciężarówki wjechał na chodnik. Zatłukli go przechodnie

Jak przekazał lokalnej gazecie "Daily Breeze" porucznik Hugo Reynaga z biura szeryfa, śledczy czekają na wyniki autopsji, aby przekonać się, czy mężczyzna doznał obrażeń podczas walki, która doprowadziła do jego śmierci.

Według "USA Today" 40-letni Lopez Santos wyszedł z baru, ale wrócił, kierując ciężarówką. Skierował ją na chodnik, kilka razy omal nie wjechał w kilka osób. W końcu agresywni piesi wyciągnęli go z kabiny i zaczęli bić.

"Klienci wyciągnęli w końcu kierowcę z pojazdu i najpierw doszło do sprzeczki, a następnie do bijatyki" – podkreślił w oparciu o zgromadzone relacje dziennik "USA Today". Wezwani na miejsce policjanci zastali już mężczyznę leżącego na ziemi. Medycy podjęli się ratowania życia, ale próby okazały się nieskuteczne. Według lokalnych władz dotychczas nie dokonano w sprawie żadnych aresztowań. Cztery osoby biorące udział w bójce współpracują w śledztwie.

RadioZEt.pl/ Dailybreeze.com/PAP - Andrzej Dobrowolski