Zamknij

Trump może mieć kłopoty. Kongres USA wszczyna śledztwo ws. prezydenta i osób z jego otoczenia

Redakcja
04.03.2019 18:45
Trump
fot. PAP/EPA

Komisja sprawiedliwości Izby Reprezentantów USA poinformowała w poniedziałek, że wszczyna śledztwo ws. prezydenta Donalda Trumpa, osób z jego otoczenia i członków gabinetu. Dochodzenie ma dotyczyć m.in. utrudniania działania wymiaru sprawiedliwości przez prezydenta Donalda Trumpa, Russiagate i korupcji w administracji publicznej.

Komisja sprawiedliwości amerykańskiego Kongresu zwróciła się do 81 agencji i podmiotów o wydanie stosownych dokumentów zarówno samego prezydenta, jak i osób z jego otoczenia: dotyczących córki prezydenta Ivanki i jej męża oraz doradcy Trumpa Jareda Kushnera, a także synów Trumpa - Donalda juniora i Erica. Dochodzenie obejmie członków administracji prezydenta, osoby, które należały do sztabu wyborczego Trumpa, oraz jego firmę i fundację charytatywną. 

Przekazując ten 1% na rzecz Fundacji Radia Zet pomagasz najbardziej potrzebującym!

Komisja będzie między innymi badała sprawę spotkania syna i zięcia Trumpa, Donalda juniora i Jareda Kushnera z rosyjską prawniczką Natalią Weselnicką, które odbyło się w czerwcu, przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku, w Trump Tower - podaje dziennik "The Hill".

- To jest krytyczny czas dla naszego narodu, a my jesteśmy odpowiedzialni za zbadanie tych kwestii i przeprowadzenie publicznych przesłuchań, aby wszystkie fakty były znane - powiedział, cytowany przez agencję AFP, demokratyczny kongresman Jerry Nadler. 

Zobacz także

Przedmiotem dochodzenia będą również kontakty osób ze sztabu wyborczego Trumpa i jego otoczenia z przedstawicielami Kremla oraz plany Trump Organization dotyczące nieruchomości w Moskwie. Przypomnijmy, że po jesiennych wyborach parlamentarnych, większość w Izbie Reprezentantów mają opozycyjni wobec głowy państwa Demokraci. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter/MP