Zamknij

102-latka pokonała raka i sepsę. Teraz po raz drugi wyzdrowiała z COVID-19

04.12.2020 18:02
seniorka
fot. Shutterstock.com

Angelina Friedman, 102-letnia Amerykanka, pokonała w swoim życiu już raka i sepsę. To jednak nie koniec przeciwności, jakie stawiał przed nią los. W listopadzie dziarska staruszka po raz drugi wyzdrowiała z COVID-19.

Angelina Friedman w kwietniu uporała się z koronawirusem. Teraz - jak informuje portal CNN - zachorowała po raz drugi i znów wyszła zwycięsko z tego starcia. O "swojej niezwyciężonej matce" opowiedziała amerykańskiej stacji WPIX jej córka Joanne Merola.

Zobacz także

USA. 102-latka po raz drugi pokonała koronawirusa

SARS-CoV-2 za pierwszym razem u Friedman wykryto marcu. Amerykanka trafiła wtedy do szpitala w związku z drobnym zabiegiem. Zaraziła się koronawirusem i kilka tygodni spędziła w izolacji w domu opieki, walcząc z wysoką gorączką.

Pod koniec października Friedman ponownie otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Narzekała wtedy na gorączkę i kaszel. Amerykanka ponownie poddała się kwarantannie. Na szczęście 17 listopada uzyskała negatywny wynik testu na Covid-19.

Friedman przyszła na świat w 1918 roku na statku, który przewoził imigrantów z Włoch do Nowego Jorku. Było to w trakcie pandemii grypy hiszpanki. Matka Angeliny zmarła podczas porodu, a przeżyć pomogły jej dwie siostry. 

102-latka w trakcie swojego życia pokonała już raka oraz sepsę. Ma problemy ze słuchem i wzrokiem, ale jest radosną i lubianą osobą. W wolnych chwilach lubi robić na drutach. Jak zaznacza jej córka Joanne Merola, jej matka nie jest najstarszą osobą, która pokonała koronawirusa, ale może być najstarszą, która dokonała tego dwukrotnie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/CNN