Dramatyczna walka o życie kotki. Leżała bez oznak życia zakopana w śniegu

Błażej Makarewicz
11.02.2019 21:58
Dramatyczna walka o życie kotki. Leżała bez oznak życia zakopana w śniegu

Kotka Fluffy została znaleziona w górach Montany w USA pod grubą warstwą śniegu. Temperatura dochodziła wówczas do -10 st. C. Zwierzę było zmarznięte na kość. Weterynarze przyznali, że sytuacja wygląda beznadziejnie. Nie wahali się jednak podjąć walki o życie zwierzaka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kotka uciekła z domu w górach Montany. Została znaleziona po ponad dobie, zakopana pod grubą warstwą śniegu. Zwierzę nie wykazywało żadnych oznak życia. Właściciele zawieźli ją do kliniki weterynaryjnej. Medycy nie mieli jednak dobrych wiadomości.

– Kotka była w całości oblepiona lodem, te lodowe kulki pokrywały ją całą – mówi lekarz weterynarii Jevon Clark.

Weterynarze przyznali, że sytuacja jest beznadziejna. Zwierzę było tak zmarznięte, że nie udało się mu zmierzyć temperatury. Rozpoczęła się dramatyczna walka o życie Fluffy.

Przez ponad dwie godziny weterynarze ogrzewali kotkę, używając ciepłej wody, suszarki do włosów oraz ręczników. W końcu udało się podnieść jej temperaturę ciała. Zwierzak przeżył, a działania medyków zakończyły się pełnym sukcesem.

– Nie widziałem czegoś podobnego od 24 lat, od kiedy praktykuję – stwierdził Clark. Kotka wróciła do swojego domu. Jest w bardzo dobrej kondycji.

RadioZET.pl/ndtv.com/BM