Zamknij

Dramatyczna walka o życie kotki. Leżała bez oznak życia zakopana w śniegu

Redakcja
11.02.2019 21:58
Dramatyczna walka o życie kotki. Leżała bez oznak życia zakopana w śniegu
fot. Materiały prasowe

Kotka Fluffy została znaleziona w górach Montany w USA pod grubą warstwą śniegu. Temperatura dochodziła wówczas do -10 st. C. Zwierzę było zmarznięte na kość. Weterynarze przyznali, że sytuacja wygląda beznadziejnie. Nie wahali się jednak podjąć walki o życie zwierzaka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kotka uciekła z domu w górach Montany. Została znaleziona po ponad dobie, zakopana pod grubą warstwą śniegu. Zwierzę nie wykazywało żadnych oznak życia. Właściciele zawieźli ją do kliniki weterynaryjnej. Medycy nie mieli jednak dobrych wiadomości.

Zobacz także

– Kotka była w całości oblepiona lodem, te lodowe kulki pokrywały ją całą – mówi lekarz weterynarii Jevon Clark.

Weterynarze przyznali, że sytuacja jest beznadziejna. Zwierzę było tak zmarznięte, że nie udało się mu zmierzyć temperatury. Rozpoczęła się dramatyczna walka o życie Fluffy.

Przez ponad dwie godziny weterynarze ogrzewali kotkę, używając ciepłej wody, suszarki do włosów oraz ręczników. W końcu udało się podnieść jej temperaturę ciała. Zwierzak przeżył, a działania medyków zakończyły się pełnym sukcesem.

Zobacz także

– Nie widziałem czegoś podobnego od 24 lat, od kiedy praktykuję – stwierdził Clark. Kotka wróciła do swojego domu. Jest w bardzo dobrej kondycji.

RadioZET.pl/ndtv.com/BM