Zamknij

Matka zagłodziła noworodka na śmierć. ''Wierzyła, że nie poniesie kary''

Redakcja
31.01.2019 18:32
Matka zagłodziła noworodka na śmierć. ''Wierzyła, że nie poniesie kary''
fot. Twitter screen

Angel Poole została skazana przed sąd w USA na 10 lat więzienia za zagłodzenie swojego nowo narodzonego dziecka. ''Proszę, módlcie się za mnie. Bóg Was słucha'' - napisała przed ogłoszeniem wyroku. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Angel Poole z Birmingham w stanie Iowa w Stanach Zjednoczonych została aresztowana w marcu 2017 roku. Kilka miesięcy wcześniej na świat przyszło jej dziecko. W lipcu 2017 roku - dwa miesiące po narodzinach, mały Judah Wessels nie żył.

Tragicznego dnia Poole zadzwoniła pod numer alarmowy, aby poinformować, że jej syn ma problemy z oddychaniem. Judah został zabrany do szpitala, gdzie zmarł godzinę później. Szczegółowe badania po śmierci chłopca wykazały, że był niedożywiony. Ważył nieco ponad 2 kilogramy.

Zobacz także

Sprawą zajęła się policja. Kobieta usłyszała zarzuty dotyczące spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Poole przed ogłoszeniem wyroku wierzyła, że nie poniesie kary. W jej sprawie miały pojawić się nowe dowody. 

"Mam dziś dobre wieści. Nowy prokurator po rozmowie z doktorem, który badał mózg Judasza znalazł dowody, które działają na moją korzyść. Kilka dni temu powiadomiłam o tym mojego prawnika''  – napisała w mediach społecznościowych. ''Myślę, że to wszystko w końcu dobiega końca. Proszę, módlcie się za mnie. Bóg Was słucha!''- dodała. Partner kobiety komentując wpis stwierdził, że ''była dobrą matką''. 

Ostatecznie sąd skazał Angel Poole na 10 lat więzienia. 

RadioZET.pl/DG