Zamknij

Przerażająca zbrodnia. Zabił syna, bo przeszkadzał mu zasnąć

Redakcja
24.02.2018 14:28
Przerażająca zbrodnia. Zabił syna, bo przeszkadzał mu zasnąć
fot. East News

37-letni mieszkaniec Chicago został oskarżony o zamordowanie swojego synka. Ojciec dziecka zdenerwował się, bo biegający po mieszkaniu dwulatek przeszkadzał mu w zaśnięciu. Rolando Ortiz złapał malca i zadał mu kilkanaście ciosów nożem. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do przerażającej zbrodni doszło w domu w Little Village w Chicago. Dwuletni chłopiec znajdował się pod opieką mężczyzny. Matka dziecka była w pracy. Gdy Ortiz zamordował dwulatka, włożył jego ciało do worka na śmieci. Następnie chciał popełnić samobójstwo. Gdy próba odebrania sobie życia nie powiodła się, zadzwonił do swojej żony. Ta jednak nie odbierała telefonu. O zbrodni poinformował siostrę kobiety.

– Przyznał się do zabicia dziecka przez telefon – mówił na konferencji prasowej Brendan Deenihan z chicagowskiej policji.

Na miejsce zbrodni przybyła dwójka innych członków rodziny. Ich oczom ukazał się wstrząsający widok. W mieszkaniu leżało zakrwawione dziecko. Mężczyzna, który z Little Village uciekł samochodem, został zatrzymany po obławie policji stanowej i FBI w odległym od Chicago o ok. 100 km Kankakee, w stanie Illinois.

Zobacz także

Rolando Ortiz zamierzał uciec do Meksyku. Mężczyzna usłyszał zarzut morderstwa pierwszego stopnia. Przyznał się do zabójstwa. 

RadioZET.pl/Chicago Tribune/DG