Zamknij

USA. Użyli tasera wobec sprawcy, który miał na rękach małe dziecko [WIDEO]

Redakcja
21.08.2018 12:06
USA. Miał w rękach 2-miesięczne dziecko. Policja użyła wobec niego paralizatora
fot. Kelvin Williams/Facebook

Dramatyczna interwencja policjantów z miasta Westland w amerykańskim stanie Michigan. Funkcjonariusze użyli tasera wobec mężczyzny, który trzymał na rękach 2-miesięczne dziecko. Wcześniej sprawca miał wszcząć awanturę podczas grilla. Incydent został nagrany przez świadków.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak informuje ABC 7 Detroit, do dramatycznego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór. Podczas przyjęcia przy grillu jeden z sąsiadów miał wdać się w awanturę z biesiadnikami. Sytuację zauważył patrol policji.

W ostrą wymianę zdań wdał się jeden z uczestników spotkania. Kiedy funkcjonariusze poinformowali, że zmierzają go aresztować, ten wziął w ramiona 2-miesięczne dziecko.

Zobacz także

Wobec oporu mężczyzny policjanci zdecydowali się użyć paralizatora elektrycznego z bliskiej odległości. W tym samym momencie przy obezwładnionym mieszkańcu Westland znalazła się matka dziecka i złapała niemowlaka, który wypadł z rąk mężczyzny po użyciu tasera.

Całe zdarzenie nagrali świadkowie awantury z policją.

Domniemany sprawca został zatrzymany i umieszczony w areszcie.

Zobacz także

W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku miejscowa policja tłumaczyła, że mężczyzna wziął w ramiona 2-miesięczne dziecko, dopiero gdy dowiedział się o groźbie aresztowania.

Zdaniem funkcjonariuszy sprawca zdarzenia obezwładniony taserem wcześniej wdał się w bójkę z inną kobietą i zniszczył jej samochód. Miał być agresywny i stanowić zagrożenie dla innych osób. Policja wskazuje, że użyła paralizatora kilka centymetrów od mężczyzny, dopiero kiedy zabrano dziecko z jego rąk.

Zobacz także

RadioZET.pl/ABC 7 Detroit/PTD