Zamknij

Kolejne kłopoty Trumpa? Jego były prawnik skłamał przed Kongresem

Redakcja
29.11.2018 17:44
USA. Michael Cohen, były prawnik Donalda Trumpa, skłamał przed kongresem
fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE

Michael Cohen, były osobisty prawnik prezydenta USA Donalda Trumpa, przyznał się w czwartek przed sądem w Nowym Jorku do kłamstwa podczas przesłuchania przed Kongresem. Sprawa dotyczyła projektu budowy nieruchomości Trumpa w Rosji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

W czwartek Cohen niespodziewanie stawił się przed sądem federalnym w Nowym Jorku i zeznał, że w 2017 roku przed senacką komisją złożył fałszywe oświadczenie w sprawie projektu Trumpa dotyczącego budowy Trump Tower w stolicy Rosji.

Były prawnik amerykańskiego prezydenta mówił wówczas, że negocjacje na temat tego projektu zakończyły się na długo przed prawyborami prezydenckimi w Partii Republikańskiej.

Zobacz także

"Washington Post" podał jednak, że Cohen jeszcze w czasie kampanii prezydenckiej w 2016 roku zwracał się do Władimira Putina o pomoc w sfinalizowaniu umowy dotyczącej budowy nieruchomości.

Donald Trump zaprzeczył w czwartek zeznaniom jego byłego osobistego prawnika Michaela Cohena, który przyznał się przed sądem, że w 2017 roku kłamał przed Kongresem w sprawie projektu budowy Trump Tower w Moskwie. Według amerykańskiego prezydenta Cohen liczy na łagodne wyroki w pozostałych dotyczących go śledztwach.

Zobacz także

Trump powiedział w czwartek w Waszyngtonie, że zrezygnował z budowy nieruchomości w Moskwie. Jak pisze Reuters, amerykański prezydent nie sprecyzował jednak, kiedy zdecydował o zaprzestaniu realizacji projektu.

Równolegle prowadzone jest śledztwo Roberta Muellera, byłego dyrektora Federalnego Biura Śledczego (FBI), które ma wyjaśnić, czy podczas kampanii przed wyborami roku 2016 sztab Donalda Trumpa utrzymywał kontakty z przedstawicielami Kremla, oraz czy prezydent utrudniał działania wymiaru sprawiedliwości.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD