Zamknij

USA. Muzułmańskie dzieci podczas uroczystości o "odcinaniu głów" i "krwi męczenników"

Redakcja
04.05.2019 21:11
USA. Muzułmańskie dzieci o "odcinaniu głów" i "krwi męczenników" [WIDEO]
fot. MEMRI TV Videos/YouTube (screen)

Oburzenie w Stanach Zjednoczonych wywołało wideo z udziałem dzieci nagrane w centrum islamskim w Filadelfii. Podczas uroczystości z okazji Dnia Ummy mówiły o krwi męczenników i "obcinaniu głów" wrogom. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sprawę ujawnił Middle East Media Research Institute (MEMRI) - think tank muzułmański z siedzibą w Waszyngtonie. Organizacja opisała nagranie, które zostało uwiecznione 22 kwietnia w centrum islamskim w Filadelfii w stanie Pensylwania. 

Podczas obchodów Dnia Ummy (to określenie oznacza całą wspólnotę islamską) małe dzieci śpiewały w chustach o krwi męczenników i walce o wyzwolenie meczetu al-Aksa (święta muzułmańska świątynia w Jerozolimie, kontrolowana przez Izrael).

Zobacz także

"Będziemy bronić (Palestyny - przyp. red.) naszymi ciałami (...) Odetniemy im głowy, a my wyzwolimy bolesny i podniosły meczet al-Aksa (...) Poddamy ich wiecznym torturom" - tak miała recytować jedna z dziewczynek, według tłumaczenia MEMRI. Lokalna gazeta "The Philadelphia Inquirer" nie potwierdziła użytego przez think tank tłumaczenia.

Nagranie z udziałem dzieci udostępniło na Facebooku centrum islamskie w Filadelfii.

Zobacz także

MEMRI podkreśliło, że organizator kontrowersyjnej uroczystości należy do sieci Amerykańskiego Stowarzyszenia Muzułmańskiego (MAS), które posiada 42 oddziały w całych Stanach Zjednoczonych. 

MAS oświadczyło, że bada sprawę kontrowersyjnego występu z udziałem dzieci. Jednocześnie potępiono wszelkie przypadki używania mowy nienawiści, ksenofobii i rasizmu. 

Z kolei filadelfijski oddział żydowskiej organizacji Ligi Antydefamacyjnej (ADL) nazwał incydent niezwykle groźnym. "Dzieci nie powinny być indoktrynowane do nienawiści" - napisano w oświadczeniu. 

Zobacz także

RadioZET.pl/The Philadelphia Inquirer/PTD