Zamknij

Do USA nadciąga saharyjski pył. Szczególnie narażeni chorzy na COVID-19

23.06.2020 15:25
saharyjski pył
fot. Newsweek

Chmury pyłu znad Sahary rozciągają się na obszarze Karaibów, a już niebawem dotrą do Stanów Zjednoczonych. Eksperci alarmują, że niebezpieczny stan jakości powietrzna będzie stanowić ogromne obciążenie dla chorych, zmagających się z Covid-19.

W ostatnich dniach dramatycznie pogorszyła się jakość powietrza na Karaibach - alarmują eksperci. Niebezpieczne zjawisko nazwane "Godzillą", może poważnie wpłynąć na stan zdrowia osób zmagających się z problemami układu oddechowego.

Eksperci apelują, aby mieszkańcy regionu dotkniętego chmurą saharyjskiego pozostali w domach i używali filtrów powietrzna. Niebawem "godzilla" ma dotrzeć do Stanów Zjednoczonych.

"Godzilla" nadciąga do USA. Chmura saharyjskiego pyłu śmiertelnie niebezpieczna dla ludzi

W ocenie Pablo Mendeza Lazaro z Uniwersytetu w Portoryko, chmury saharyjskiego pyłu są "najbardziej znaczącym wydarzeniem ostatnich 50 lat". W rozmowie z Associated Press podkreśla on, że obecnie "warunki są niebezpieczne na wielu wyspach karaibskich."

Zobacz także

Pył może zaszkodzić przede wszystkim osobom zmagającym się z problemami układu oddechowego, w tym Covid-19. Wskazuje na to wysokie stężenie niebezpiecznej chmury.

Zobacz także

"Godzilla" dotrze do USA na początku przyszłego tygodnia. Jak podaje Narodowa Służba Pogodowa w San Juan, saharyjski pył uderzy najpierw w południowo-wschodnie wybrzeże. Możliwy jest paraliż lotnisk.

RadioZET.pl