Zamknij

Nastolatka porwana przez ojca odnalazła się po dwóch latach. "Jestem wolna"

31.05.2021 19:45
Daphne Westbrook
fot. Twitter/Tennessee Bureau of Investigation

18-letnia Daphne, którą w 2019 roku miał porwać i więzić własny ojciec, w końcu się odnalazła. Policjanci z Alabamy zatrzymali ją do kontroli drogowej z powodu niedziałającego światła. Dziewczyna miała im powiedzieć, że "właśnie skończyła 18 lat i jest wolna". Nie wiadomo jednak, co tak naprawdę wydarzyło się przez ostatnie dwa lata. 

Historię opisuje fakt24.pl. Dwa lata temu zamieszkała w amerykańskim stanie Tennessee 16-letnia Daphne Westbrook nie wróciła od ojca. Mężczyzna - poszukiwany przez policję informatyk oraz specjalista od bezpieczeństwa i bitocoinów - miał ją porwać, a potem przetrzymać i odurzać. Śledczy nie byli w stanie wpaść na jego trop, gdyż skutecznie zacierał ślady.

USA. Porwana przez ojca nastolatka odnalazła się po dwóch latach

Teraz, po dwóch latach, policjanci z drogówki w Samson w stanie Alabama zatrzymali do kontroli auto jadące z niedziałającym światłem. Za jego kierownicą siedziała młoda dziewczyna. Gdy funkcjonariusze zweryfikowali jej tożsamość, okazało się, że to poszukiwana od dwóch lat Daphne. Razem z nią w samochodzie podróżował jej pies. 

- Zapytaliśmy ją, czy czegoś potrzebuje, a ona odpowiedziała, że u niej wszystko ok. Powiedziała, że właśnie jedzie na plażę, gdzie ma zamiar dobrze się bawić. Dodała, że właśnie skończyła 18 lat i jest wolna - powiedział w rozmowie z mediami jeden z policjantów (cytat za: fakt24.pl).

Faktycznie, w momencie przekroczenia 18. roku życia, Daphne uznana została za osobę dorosłą. Mundurowi nie mieli więc podstaw, aby ją zatrzymać. Dziewczyna nie chciała z kolei z nikim rozmawiać - ani ze śledczymi, ani z dziennikarzami, ani z władną matką. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Fakt24.pl

C