Zamknij

Zmarła zakonnica, która walczyła w sądzie z Katy Perry

Redakcja
11.03.2018 10:57
Katy Perry
fot. YouTube screen

Spór prawny słynnej na całym świecie piosenkarki Katy Perry z siostrą Catherine Rose Holzman przybrał nieoczekiwany, tragiczny finał. Zakonnica w wieku 89 lat zmarła w trakcie rozprawy sądowej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Catherine Rose Holzman wspólnie z siostrą Ritą Callanan toczyły sądową batalię w związku ze sprzedażą budynku należącego do Archidiecezji Los Angeles. Siostry przestały używać budynku w 2011 roku. 

Władze archidiecezji postanowiły sprzedać posiadłość Katy Perry i zakupić wille w Kalifornii dla zakonnic emerytek. Transakcja nie doszła do skutku. Zakonnice wbrew decyzji archidiecezji sprzedały budynek wraz z działką w Los Feliz Danie Hollister - miejscowej projektantce i restauratorce. Katy Perry i archidiecezja skierowały sprawę do sądu. 

Zobacz także

Siostry Callan i Holzmanby nie chciały, by dawny budynek ich zakonu w mieście Los Feliz trafił w ręce artystki. Uważały, że nie jest tego godna - donosi BBC.

Siostra zakonu Niepokalanego Serca Marii zmarła na sali sądowej. Kilka godzin przed śmiercią w ostatnim telewizyjnym wywiadzie błagała Kate Perry, by zakończyła trwający 3 lata spór. - Proszę, przestań. To co robisz nie przynosi nikomu nic dobrego - mówiła.

RadioZET.pl/BBC/DG