Zamknij

Ojciec zabił trzylatkę. Dziewczynka nie chciała wypić mleka

Redakcja
13.01.2018 11:18
Ojciec zabił trzylatkę. Dziewczynka nie chciała wypić mleka
fot. YouTube

Mieszkaniec Teksasu został oskarżony po odnalezieniu zwłok adoptowanej dziewczynki. Sekcja wykazała, że przyczyną śmierci 3-latki była "przemoc z zamiarem morderstwa".

Sprawa Sherin Mathews ujrzała światło dzienne w październiku 2017 roku. Mężczyzna po raz pierwszy powiadomił policję o zaginięciu trzylatki. Tłumaczył, że kazał jej wyjść na zewnątrz domu za karę, bo nie wypiła do końca swojego mleka - podaje BBC News.

Zobacz także

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania dziecka. Po dwóch tygodniach poszukiwań na przedmieściach Dallas, gdzie dziewczynka mieszkała z adopcyjnymi rodzicami, natrafili na zwłoki 3-latki. Jej ciało leżało w przepuście kanalizacyjnym pod ulicą. 

Wesley Mathews w trakcie śledztwa wielokrotnie zmieniał wersje zdarzeń. Po dramatycznym odkryciu powiedział policjantom, że córka zmarła z powodu przypadkowego zadławienia mlekiem. To zadziałało na jego niekorzyść. Mężczyzna został oskarżony nie tylko o morderstwo, ale również o manipulowanie dowodami. W sprawie aresztowano także jego żonę. 

Małżeństwo adoptowało dziewczynkę pochodzącą z Indii. Jej śmierć oburzyła tamtejsze władze, które natychmiast zawiesiły pozwolenia na działalność agencji adopcyjnej Holt International. 

RadioZET.pl/BBC/DG