Zamknij

Donald Trump ma nowy pomysł na sfinansowanie muru na granicy z Meksykiem [WIDEO]

Redakcja
10.06.2017 11:01
Donald Trump ma nowy pomysł na sfinansowanie muru na granicy z Meksykiem [WIDEO]
fot. YouTube

Kilka dni po wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z londyńskiego porozumienia w sprawie klimatu, Donald Trump poinformował, że umieści panele słoneczne na murze wzdłuż granicy z Meksykiem. 

Trump na wtorkowym spotkaniu z republikańskimi kongresmenami zasugerował, że panele słoneczne mogłyby zrekompensować część kosztów budowy muru na południowej granicy Stanów Zjednoczonych. Według wstępnych założeń, USA miałoby zarabiać na sprzedaży energii słonecznej generowanej przez panele. 

- Myślę, że to innowacyjne rozwiązanie. Jego urealnienie nie kosztowałoby wiele - powiedział Kevin McCarthy, lider Partii Republikańskiej. 

Amerykańscy dziennikarze zauważają, że pomysł Donalda Trumpa jest po części wymierzony w środowiska ekologów, którzy sprzeciwiali się budowie muru. Szacowane roczne przychody z tak gigantycznej elektrowni wynoszą aż 400 milionów dolarów.

Budowa muru na granicy z Meksykiem to wyborcza obietnica obecnego prezydenta USA. Zgodnie z założeniami miałby on powstrzymać napływ nielegalnych imigrantów i przemyt narkotyków. Jego koszt szacowany jest na wysokość 20 miliardów dolarów. 

RadioZET.pl/FOX/DG