Zamknij

Pediatra molestował seksualnie dzieci. Wśród ofiar był noworodek

Dominik Gołdyn
19.03.2019 19:40
Johnnie Barto
fot. Twitter screen

Były pediatra z Pensylwanii został skazany w poniedziałek na co najmniej 79 lat więzienia za wykorzystywanie seksualne nieletnich. Mężczyźnie udowodniono wykorzystanie 31 dzieci, w tym noworodka.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Doktor Johnnie Barto z Johnstown został skazany za dziesiątki przestępstw seksualnych. Mężczyzna przez kilkanaście lat wykorzystywał dzieci w swoim gabinecie pediatrycznym w zachodniej Pensylwanii oraz w lokalnych szpitalach. Barto zdecydował się zostać pediatrą, aby wzbudzić zaufanie wśród dzieci oraz ich rodziców. Jego ofiarami były dziewczęta w wieku przedszkolnym. Prokuratura potwierdziła jeden przypadek molestowania noworodka - podaje Associated Press

- Żal mi wszystkich dzieci, których skrzywdziłeś - powiedziała Erika Brosig, która była wykorzystywana seksualnie w wieku 13 lat. 

Władze miały szansę powstrzymać Barto w 2000 roku. Lekarza został po raz pierwszy oskarżony o seksualne wykorzystywanie trojga dzieci. Śledczy stwierdzili, że zarzuty były „niezgodne z jego reputacją”. 

Johnnie Barto został skazany na karę więzienia od 79 do 158 lat. Oznacza to, że były pediatra umrze w więzieniu. -Mogę tylko powiedzieć, że wymiar sprawiedliwości nie jest doskonały, ale zadziałał po raz drugi - powiedział sędzia Patrick Kiniry.

Zobacz także

71-letni pediatra nie przeprosił swoich ofiar i odmówił złożenia oświadczenia. W grudniu przyznał się do wykorzystywania seksualnego dwóch członków rodziny. Nie powoływał się na zarzuty dotyczące jego pacjentów. Mężczyzna zaakceptował karę i nie odwoła się od wyroku.

RadioZET.pl/DG