Zamknij

Pies zaatakował 5-letnią dziewczynkę, Musiało go odciągać pięć osób

23.02.2020 17:36
USA
fot. Facebook/Human Society of the Pikes Peak Region

Chwilę grozy przeżyła 5-letnia dziewczynka, którą znienacka na parkingu przed kościołem zaatakował pies. Zwierzę było tak rozwścieczone, że odciągać od dziecko musiało go aż pięć osób. 

Do incydentu w amerykańskim stanie Kolorado, o którym wspomina wprost.pl, doszło co prawda w październiku ubiegłego roku, ale dopiero teraz sprawa została nagłośniona. Film ze zdarzenia został opublikowany na Facebookowym profilu Human Society of the Pikes Peak Region.

Zobacz także

Na nagraniu widać dziewczynkę wraz z parą dorosłych (prawdopodobnie rodzicami) na parkingu przed kościołem. Szli do swojego samochodu, gdy w pewnym momencie biegający obok pies rzucił się na dziecko i przewrócił je na ziemię:

Para próbowała ratować 5-latkę, ale zwierzę nie odpuszczało. Na pomoc przybiegło trzech kolejnych mężczyzn znajdujących się w okolicy, ale i tak musieli wykonać spory wysiłek, żeby odciągnąć psa od poszkodowanej. Cała szamotanina trwała ok 30 sekund - dopiero wtedy pies odpuścił i uciekł.

Zobacz także

Dziewczynka trafiła do szpitala, miała rany na przedramieniu. Udało się też ustalić właściciela psa, którego aresztowano pod zarzutem „nielegalne posiadanie niebezpiecznego psa”. Zwierzę zostało natomiast uśpione. 

RadioZET.pl/wprost.pl/Facebook