Zamknij

Niemowlę walczy o życie. Piłka uderzyła w jego głowę

Redakcja
09.05.2018 12:04
McKenna Hovenga
fot. YouTube screen

Siedmiotygodniowa dziewczynka walczy o życie po przypadkowym uderzeniu w głowę piłką do softballu — podaje amerykański serwis ABC News. Wsparcie dla rodziny małej McKenny Hovenga płynie z całego świata. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Lee i Kassy Hovenga zabrali swoją córeczkę na boisko do softballu w miejscowości Shell Rock, w stanie Iowa. Był to ich pierwszy wspólny rodzinny wypad. Ojciec McKenny Hovenga był graczem jednej z drużyn.

Po zakończeniu meczu mężczyzna dołączył do rodziny siedzącej za płotem boiska. Rozłożył na trawniku koc, a jego żona zaczęła karmić piersią. Nagle zza ogrodzenia nadleciała piłka, która uderzyła matkę i jej siedmiotygodniowe dziecko.

Dziecko zostało przetransportowane do szpitala St. Mary's w Mayo Clinic w Rochester w stanie Minnesota. W wyniku uderzenia doznało złamania czaszki, dwóch krwawień w mózgu oraz wielu napadów padaczkowych — informuje ABC News

Zobacz także

W mediach społecznościowych powstała specjalna strona, na której bliscy McKenny dzielą się informacjami na temat postępów w leczeniu dziewczynki. 

RadioZET.pl/ABC News/DG