Zamknij

USA. Podczas imprezy studenckiej zapadła się podłoga [WIDEO]

Redakcja
22.10.2018 18:32

30 osób zostało rannych po tym, jak podczas imprezy uniwersyteckiej zapadła się podłoga w jednym z apartamentowców. Dramatyczne zdarzenia zarejestrowali świadkowie katastrofy budowlanej. Przyjęcie zorganizowało jedno z bractw studenckich.

USA. Podczas imprezy studenckiej zapadła się podłoga
fot. Jeremy Tester/Associated Press/East News, Dana Griffin/Twitter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał portal Buzzfeed News, do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę niedaleko Clemson University w mieście Clemson w amerykańskim stanie Karolina Południowa.

Podłoga zapadła się w jednym z budynków w kompleksie apartamentowców Woodlands. Został on wynajęty przez bractwo studenckie Kappa Alpha Psi na coroczną weekendową imprezę. 

Zobacz także

Udostępnione w internecie nagrania pokazują, jak w pewnym momencie grupa kilkudziesięciu osób spada razem z podłogą. 

Władze Clemson University poinformowały, że bezpośrednio z miejsca zdarzenia do szpitali zabrano 23 osoby. Pozostałe zgłosiły się do lekarza w kolejnych godzinach. Razem liczba poszkodowanych w katastrofie budowlanej wzrosła do 30.

Zobacz także

Jednak lokalne służby zapewniły, że większość z nich odniosła obrażenia, które nie zagrażały ich życiu.

Policja i uczelnia prowadzą śledztwo w sprawie przyczyn zapadnięcia się podłogi. Larissa Stone, jedna ze studentek lokalnego uniwersytetu, powiedziała dziennikowi „The Anderson Independent-Mail”, że tuż przed dramatycznymi scenami uczestnicy imprezy skakali w równym rytmie. – To stało się tak szybko – dodała.

RadioZET.pl/Buzzfeed News/PTD