Zamknij

Policjanci nie mieli litości. Wyciągnęli z auta sparaliżowanego mężczyznę

PAP
12.10.2021 06:51
Clifford Owensby
fot. Dayton Police

Policja w Dayton, w amerykańskim stanie Ohio, wszczęła wewnętrzne dochodzenie w celu wyjaśnienia brutalnej interwencji swoich funkcjonariuszy. Wyciągnęli oni za ramiona i włosy czarnoskórego, sparaliżowanego mężczyznę z jego samochodu. Chcieli przeszukać pojazd w poszukiwaniu narkotyków.

Media ujawniły w poniedziałek, że do brutalnej interwencji, zarejestrowanej przez kamery na mundurach policjantów, doszło 30 września br. w Dayton. Na nagraniu widać, że zatrzymali samochód mężczyzny, zidentyfikowanego później jako 39-letni Clifford Owensby i polecili mu wysiąść, bowiem - jak powiedzieli - muszą przeszukać pojazd w poszukiwaniu narkotyków.

Owensby odmówił i mówił, że jest sparaliżowany od pasa w dół. Policjanci jednak nie ustępowali i w końcu wyciągnęli go z samochodu za ramiona i włosy. Kamery zarejestrowały krzyki mężczyzny: "Jestem paraplegikiem !".

Policjanci wyciągnęli sparaliżowanego mężczyznę z auta

Policjanci - jak ujawniły media - tłumaczyli się, że zatrzymali samochód Owensby'ego, ponieważ odjechał sprzed domu, w którym mieli przebywać handlarze narkotyków. Narkotyków w samochodzie nie znaleziono.

Incydent, kolejny już tego rodzaju w amerykańskiej policji, został potępiony przez organizacje broniące praw obywatelskich Afroamerykanów. Zapowiedziały one własne śledztwo. Burmistrz Dayton, Nan Whaley, określił incydent jako "bardzo niepokojący".

RadioZET.pl/PAP