Zamknij

Pomyłka podczas zapłodnienia in-vitro. Kobieta urodziła dzieci innej pary

09.07.2019 21:17

Małżeństwo z Nowego Jorku poddało się kosztownemu zapłodnieniu in-vitro. Kiedy metoda okazała się skuteczna, okazało się, że kobieta urodziła dzieci innej pary.

Pomyłka podczas zapłodnienia in-vitro. Kobieta urodziła dzieci innej pary
fot. Chinnapong/Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informują zagraniczne media, amerykańskie małżeństwo wydało na próby zapłodnienia metodą in-vitro 100 tysięcy dolarów. Jedna z nich zakończyła się powodzeniem i kobieta w marcu urodziła dwójkę dzieci. Były to bliźniaki płci męskiej, a małżeństwo spodziewało się dziewczynek.

Zobacz także

Jak później wyszło na jaw, klinika popełniła karygodny błąd. Doszło do "niewyobrażalne pomyłki" – napisano w pozwie sądowym. Amerykanka urodziła dwóję nieswoich dzieci. Po porodzie, para musiała oddać je biologicznym rodzicom.

Takie błędy nie są rzadkością

Sprawa toczy się przeciwko CHA Fertility Clinic. Testy genetyczne, które przeprowadzono po porodzie udowodniły, że urodzone dzieci należą są dwóch innych małżeństw.

Zobacz także

Jak komentował w rozmowie z CBS News ekspert Jake Anderson, takie błędy w klinikach leczenia bezpłodności się zdarzają. Zaznaczył, że należy dokładać wszelkich starań i zachowywać należytą ostrożność, by zredukować ich liczbę.

Zobacz także

- Na szali jest przyszłe szczęście wielu par – stwierdził.

 

RadioZET.pl/CBS News/