Zamknij

Wyrwał matce 8-latkę i więził w hotelu. Policja odbiła dziecko z rąk porywacza

20.11.2019 18:57
USA
fot. You Tube screen

Amerykańska policja udostępniła nagranie z akcji odbicia 8-latki z rąk porywacza. Mężczyzna najpierw wyrwał dziecko z rąk matki na ulicy, a następnie na kilka godzin uwięził w hotelu. Dziewczynce nic się nie stało, a zatrzymanemu grozi teraz do 8 lat więzienia. 

Zdarzenia z Forth Worth w amerykańskich stanie Teksas miały miejsce w maju, ale dopiero teraz organy ścigania zdecydowały się udostępnić publicznie te materiały. To filmy z akcji odbicia 8-latki z rąk człowieka, który osiem godzin wcześniej porwał ją na oczach matki.

Dziewczynka spacerowała sobie ulicą wraz ze swoją mamą, gdy nagle podjechał samochód. Wysiadł z niego nieznajomy, który gwałtownym ruchem chwycił dziecko i wepchnął je do auta, Wcześniej doszło jeszcze do szarpaniny między nim, a matką. Gdy pojazd odjechał, przerażona kobieta natychmiast wezwała policję. 

Zobacz także

Służby ogłosiły alert i opublikowały w social media zdjęcia dziewczynki. Rozpoczęły także gorączkowe poszukiwania i w końcu po ośmiu godzinach namierzyli ją oraz porywacza. Przebywali w jednym z hoteli w mieście. Funkcjonariusze - co widać na nagraniach - wtargnęli do pokoju, w którym przebywała wspomniana dwójka, uratowali dziecko oraz zatrzymali i zakuli w kajdanki sprawcę porwania.

8-latce nic się nie stało, natomiast mężczyzna, którą ją porwał, odpowie teraz przed sądem, Za ten czyn może mu grozić do ośmiu lat pozbawienia wolności. Jak podają media, już wcześniej był oskarżony o napaść na tle seksualnym. 

RadioZET.pl/Gazeta.pl/YouTube