Zamknij

Dramatyczne odkrycie na granicy. Porzucono dwójkę malutkich dzieci

16.09.2021 10:57
porzucone dzieci na granicy
fot. Twitter: CBP South Texas

Dramatyczne odkrycie na granicy z Meksykiem. Amerykańska straż graniczna znalazła przy rzece Rio Grande dwoje porzuconych dzieci. Jedno leżało w nosidełku. Pozostawiono przy nich małą karteczkę.

USA. Na granicy amerykańsko-meksykańskiej, tuż przy rzece Rio Grande, znaleziono porzucone dzieci. Szokującego odkrycia dokonała amerykańska straż graniczna, która wykonywała w tamtym rejonie operacje na łodziach. Strażnicy błyskawicznie udzielili pomocy dzieciom i wydobyli je z zarośli. Jak podkreślają, niewiele brakowało, aby doszło do tragedii.

W okolicy nie znaleziono żadnych innych osób. Przy dzieciach pozostawiono niewielką karteczkę. Można było się z niej dowiedzieć, że 2-letnia dziewczynka i 3-miesięczny chłopiec to rodzeństwo pochodzące z Hondurasu. Niemowlę znajdowało się w nosidełku.

Na granicy znaleziono porzucone dzieci. Jedno leżało w nosidełku

Straż graniczna przekazała, że dzieci nie wymagały opieki lekarskiej. Obecnie przebywają one na posterunku granicznym. Amerykańskie służby podejmą niebawem decyzje, gdzie dzieci zostaną przekazane. Policja poszukuje także matki.

Granica amerykańsko-meksykańska była szczególnie umocniona ze względu na masową nielegalną migrację z Meksyku. Po zmianie prezydenta USA nie jest ona już tak strzeżona jak w poprzednich latach.

Według najnowszych danych, tylko w lutym 2021 roku do USA próbowało się przedostać ponad 100 tys. imigrantów z południa.

RadioZET.pl/ Daily Mail/ ABC7 Chicago