Zamknij

Poszukiwania 39 osób po wywróceniu się łodzi. "Nikt nie miał kamizelek ratunkowych"

26.01.2022 00:03
Poszukiwania 39 osób po wywróceniu się łodzi. "Nikt nie miał kamizelek ratunkowych"
fot. Straż Przybrzeżna USA

Straż Przybrzeżna USA rozpoczęła poszukiwania 39 osób zaginionych po wywróceniu się łodzi, do którego doszło w sobotę u wybrzeży Florydy. Jednostka najprawdopodobniej należała do przemytników ludzi.

Straż przybrzeżna w Miami rozpoczęła poszukiwania po otrzymaniu zgłoszenia od osoby, która uratowała rozbitka. Siedział on na kadłubie wywróconej łodzi, dryfującej około 72 kilometry na wschód od Fort Pierce Inlet w stanie Floryda.

Ocalały powiedział, że łódź wraz z nim i 39 innymi osobami na pokładzie opuściła Bimini na Bahamach w sobotę wieczorem, ale wywróciła się, ponieważ panowały niesprzyjające warunki pogodowe. Według rozbitka nikt nie miał kamizelki ratunkowej.

USA. Straż przybrzeżna poszukuje 39 osób z wywróconej łodzi u wybrzeży Florydy

Straż przybrzeżna przekazała, że poszukiwania ocalałych prowadzone są z wody i z powietrza. W komunikacie podano, że łódź prawdopodobnie wykorzystywano do przemytu ludzi. 

Wyspy Bahama są miejscem, z którego przemytnicy szmuglują drogą morską do USA ludzi z innych krajów Karaibów m.in. Haiti. Bimini jest najbardziej na zachód wysunięta wyspa archipelagu Bahamów. Leży ona najbliżej Stanów Zjednoczonych.

RadioZET.pl/AFP

C