Zamknij

Potężny pożar w zakładach chemicznych. Jest ryzyko kolejnych eksplozji

07.11.2022 14:52

W zakładach Symrise w mieście Brunswick w amerykańskim stanie Georgia wybuchł pożar. Według lokalnych mediów odnotowano dużą liczbę eksplozji, a pracowników oraz mieszkańców pobliskich dzielnic ewakuowano.

Pożar
fot. Facebook/Glynn County Sheriff's Office

Pożar wybuchł w poniedziałek wczesnym rankiem czasu miejscowego w zakładach chemicznych Symrise w mieście Brunswick (stan Georgia).

USA. Pożar zakładów chemicznych. Ewakuowano pracowników

Lokalne media - m.in. portal "RawNews" - poinformowały, że odnotowano "wiele eksplozji", a pracownicy zakładów zostali ewakuowani. Z kolei inny serwis - "The Brunswick News" - podał, że ewakuowano również mieszkańców dzielnicy Hickory Bluff, a lokatorzy pozostałych dzielnic miasta mają nakaz schronić się w swoich domostwach.

"RawNews" opublikował także w mediach społecznościowych zdjęcia kłębów dymu, unoszących się z budynku i kominów fabrycznych.

Tę samą fotografię udostępniło też biuro szeryfa hrabstwa Glynn, na terenie którego znajdują się zakłady Symrise. Poinformowano jednocześnie, że ewakuowano mieszkańców kilku innych dzielnic: Sanctuary Cove, Satilla Shores i Royal Oaks.

Zdaniem służb pożar był "niekontrolowany", nie wykluczono także potencjalnie "kolejnych wybuchów". Na ten moment nie ma jednak żadnych potwierdzonych informacji na temat osób poszkodowanych.

Na razie nie są znane dokładne przyczyny pojawienia się ognia. W rozmowie z "The Brunswick News" szef lokalnej straży pożarnej Tim White stwierdził, że pożar "mógł być spowodowany przez niektóre zbiorniki chemiczne, które potencjalnie zawierały w sobie nadtlenek wodoru".

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Twitter/The Brunswick News/Glynn County Sheriff's Office