Zamknij

Ewakuacja podczas pożaru. Koń wyrwał się strażakom, by wrócić po swoją rodzinę

04.11.2019 21:01
Ewakuacja podczas pożaru. Koń wyrwał się strażakom, by wrócić po swoją rodzinę
fot. TheSun/Youtube Printscreen

To nagranie, zarejestrowane przez telewizję CBS, chwyta za serce. Z powodu pożarów, które w ostatnich tygodniach pustoszą Kalifornię, z miejsc zamieszkania trzeba było ewakuować nie tylko ludzi, ale i zwierzęta domowe oraz hodowlane. W trakcie jednej z wielu akcji ewakuacyjnych, strażacy wyprowadzali konia. Zwierzę wyrwało się i wróciło z powrotem w miejsce pożaru po klacz i źrebię.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O ogromnych pożarach, z którymi walczą tysiące strażaków w Kalifornii, pisaliśmy na łamach RadioZET.pl. Z domów ewakuowano już dziesiątki tysięcy ludzi. Swoje posiadłości musiały opuścić również znane osobistości, takie jak Arnold Schwarzenegger i LeBron James.

Bohaterski koń wrócił po swoją rodzinę

Telewizja CBS przygotowywała materiał o ewakuacjach z obszarów opanowanych przez ogień. Jedna z kamer zarejestrowała poruszającą scenę: koń, ewakuowany przez strażaków w pewnym momencie wyrwał się prowadzącemu go mężczyźnie, i galopem popędził z powrotem w miejsce pożaru. Okazało się, że zwierzę cofnęło się po klacz i źrebię. Jak widać na późniejszych ujęciach, kiedy koń napotyka ich na swojej drodze, zatrzymuje się i razem zawracają w kierunku szlaku ewakuacyjnego.

Zobacz także

Wideo szybko stało się hitem w Internecie – wzruszeni internauci nazwali odważnego konia "bohaterem".

Zobacz także

Straty z powodu ognia w szczególności dotknęły Simi Valley – na północ od Los Angeles. Tam, pożar pochłonął ponad 400 hektarów terenu. Z kolei w regionie Sonoma spłonęło 310 kilometrów kwadratowych powierzchni i ewakuowano mieszkańców 90 tysięcy domostw.

Zobacz także

RadioZET.pl/TheSun/CBS News