Zamknij

Trump zwiększył wydatki na obronność. "Nie cofniemy się"

Redakcja
13.08.2018 23:34
USA. Prezydent Donald Trump zwiększył budżet na obronność
fot. AP Photo/Hans Pennink/East News

Podczas wizyty w bazie wojskowej w Fort Drum prezydent USA Donald Trump zdecydował o zwiększeniu przyszłorocznego budżetu Stanów Zjednoczonych na obronność. Przy okazji ogłosił powstanie "sił kosmicznych".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezydent USA Donald Trump podpisał w poniedziałek ustawę o budżecie Pentagonu, która przewiduje zwiększenie wydatków na siły zbrojne. Ich budżet wyniesie 716 mld dolarów w roku finansowym 2019.

Trump podpisał ustawę podczas wizyty w bazie wojskowej w Fort Drum, na północy stanu Nowy Jork.

Zobacz także

- Mam nadzieję, że będziemy na tyle silni, że nigdy nie będziemy musieli tego użyć - powiedział prezydent, odnosząc się do nowego wyposażenia dla armii, które zostanie nabyte dzięki podwyższeniu wydatków na siły zbrojne USA.

- Jesteśmy najwięksi, jesteśmy najsilniejsi, jesteśmy najbardziej inteligentni (...). Ameryka znów idzie do przodu i nie cofniemy się. Ameryka jest znów poważana - dodał Trump.

Zobacz także

Kongres zaaprobował tę ustawę w środę.

Również w poniedziałek Trump zapowiedział powstanie "sił kosmicznych" USA, które mają być odpowiedzią na coraz silniejszą obecność w przestrzeni pozaziemskiej między innymi Chin.

- Nasi konkurenci zaczynają uzbrajać kosmos - wyjaśnił Trump. Podkreślił, że Stanom Zjednoczonym nie wystarczy obecność poza Ziemią, ale "dominacja w tej przestrzeni".

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD