Zamknij

USA. Zatrute przesylki w Pentagonie. Były zaadresowane do dowódców armii

Redakcja
02.10.2018 20:44

Według amerykańskich śledczych dwie pocztowe przesyłki, które zaadresowano między innymi do sekretarza obrony USA Jamesa Mattisa, zawierały toksyczną rycynę. Środek ten był wykorzystywany w przeszłości przez terrorystów i służby specjalne. Listy zostaną poddane dokładniej analizie.

USA. Przesyłki z rycyną znalezione w Pentagonie
fot. 12019/Pixabay

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podała telewizja CNN, dwie podejrzane koperty były skierowane do Mattisa i szefa operacji morskich admirała Johna Richardsona. Przesyłki dotarły na teren kompleksu Pentagonu - czyli siedziby Departamentu Obrony USA - ale nie przeniesiono ich do samego budynku.

Zobacz także

Cała poczta, która dotarła w poniedziałek do Pentagonu, zostanie poddana kwarantannie, co przekazał rzecznik Departamentu Obrony USA płk. Rob Manning. Przekazał, że przesyłki z rycyną zostały odkryte w budynku skanowania poczty i zostały przekazane do dalszej analizy Federalnemu Biurowi Śledczemu FBI.

Pentagon odmówił dalszych komentarzy w tej sprawie.

Rycyna jest silnie toksyczną substancją, którą pozyskuje się z rącznika pospolitego. Może być stosowany w postaci proszku, perełek, mgiełki lub kwasu. W przeszłości był stosowana zarówno na frontach wojennych, jak i działaniach służb specjalnych i terrorystycznych.

Po połknięciu powoduje nudności, wymioty, wewnętrzne krwawienie, które w rezultacie powoduje niewydolność wątroby, śledziony i nerek. W konsekwencji zatrucie rycyną może spowodować śmierć.

Wąglik, toksyny i szkodliwe drobnoustroje na ubraniach z sieciówek

RadioZET.pl/CNN/PTD