Zamknij

Rzeczniczka Trumpa wyproszona z restauracji. Prezydent reaguje na Twitterze

Redakcja
25.06.2018 19:15
Trump
fot. PAP/EPA

Rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee-Sanders została wyproszona z jednej z restauracji na terenie amerykańskiego stanu Wirginia. Nie trzeba było więc długo czekać na reakcję zarówno jej, jak i prezydenta.

Do incydentu doszło w restauracji "The Red Hen" w miejscowości Lexington. Rzecznika prasowa rezydencji amerykańskiego prezydenta wybrała się tam na obiad z rodziną i przyjaciółmi, Niestety, nie będzie tej wizyty wspominać zbyt dobrze.

Sprzeciw wobec polityki Trumpa

Właścicielka lokalu poinformowała ją bowiem, że nie tylko nie zostanie obsłużona, ale też wyprosiła ją z restauracji. Tłumaczyła się swoim sprzeciwem wobec polityki i działań prezydenta Donalda Trumpa. Huckabee odniosła się potem do sprawy na swoim prywatnym profilu na Twitterze:

"Jej postępowanie więcej mówi o niej niż o mnie. A ja zawsze staram się traktować ludzi z szacunkiem - także tych, z którymi się nie zgadzam" - czytamy w poście.

Trump komentuje

Nie trzeba też było długo czekać na reakcję przełożonego Huckabee. Donald Trump, także na Twitterze, w cierpkich słowach skomentował to zajście, krytykując właścicieli przybytku za brak czystości: 

"Restauracja The Red Hen powinna skupić się raczej na wyczyszczeniu brudnych baldachimów (są zawieszone na elewacji budynku- red.), drzwi i okien, które bardzo potrzebują malarza, niż na odmowie obsłużenia tak znakomitej osoby jak Sarah Huckabee Sanders. Zawsze miałem zasadę, że jeśli restauracja jest brudna na zewnątrz, to znaczy, że jest też brudna w środku" - napisał.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Twitter/MP