Zamknij

Samosąd w więziennej celi. Szef gangu pedofilów zabity

Redakcja
08.01.2019 09:47
Samosąd w więziennej celi. Szef gangu pedofilów zabity
fot. USA Police

Nie żyje przywódca międzynarodowego gangu pedofilów w USA, który został skazany na 40 lat więzienia. Mężczyzna zmarł w szpitalu po walce z siedmioma współwięźniami. Był osadzony w zakładzie karnym w stanie Michigan.  

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Christian Maire, ojciec dwójki dzieci z Binghamton, został skazany w grudniu na 40 lat więzienia. FBI odkryło, że jest on przywódcą groźnego gangu internetowych pedofilów "The Bored Group". 

Maire i jego ośmiu wspólników podszywało się pod młodych chłopców na portalach randkowych i zachęcało nastoletnie dziewczęta do rozbierania się, masturbacji i wykonywania innych czynności seksualnych za pośrednictwem kamery internetowej. 

Jak donosi Detroit News, proces Maire wzbudził spore zainteresowanie w USA. Na sali rozpraw pojawiło się kilka ofiar gangu pedofilów. Jedna z nich wyraziła zadowolenie z 40-letniego wyroku w więzieniu dla Maire i przewidziała, że w więzieniu będzie mu grozić niebezpieczeństwo. 

Zobacz także

Maire i inny członek grupy został zaatakowany przez więźniów w więzieniu federalnym w Mediolanie w stanie Michigan. Z ustaleń Detroit News wynika, że przynajmniej jeden z atakujących był uzbrojony w nóż. Dokładna przyczyna śmierci Maire nie została ujawniona. Maire zmarł w szpitalu kilka godzin po ataku.

RadioZET.pl/DG