Zamknij

Skandaliczne słowa księdza: pedofilia nie zabija, aborcja tak

12.02.2020 14:05
USA
fot. Twitter screen

Pedofilia nikogo nie zabija, a aborcja już tak - stwierdził jeden z amerykańskich duchownych, który zapowiedział też odmowę udzielenia komunii każdemu politykowi, popierającemu dostęp do aborcji w jego stanie. Jego słowa wywołały ogromne oburzenie.

"Bohaterem" tej historii jest ks. Richard Bucci z Kościoła Najświętszego Serca w mieście West Warwick w amerykańskim stanie Rhode Island. Zrobiło się o nim głośno, gdy przed tygodniem opublikował listę polityków, którzy głosowali za wprowadzeniem dostępu do aborcji w jego stanie.

USA. Duchowny zakazuje udzielania komunii niektórych politykom

Bucci zarzeka się, że nie udzieli żadnemu z takich polityków komunii. Takie osoby nie będą też mogły liczyć na bycie świadkami na ślubach ani rodzicami chrzestnych w kierowanej przez niego parafii. Jak podaje brytyjski Guardian, argumentował swoją decyzję "2000 lat katolickich nauk". 

CBS News opisał przypadek członkini Izby Reprezentantów Carol Hagan McEntee. Głosowała ona za dostępem do aborcji, a wedle doniesień stacji, ks. Bucci miał ją wyprosić z ceremonii pogrzebowej krewnego, na której miała wygłosić mowę pożegnalną.

Dziennikarze sugerowali, że może mieć to związek z uchwalony prawem stanowym, wedle którego nie przedawniają się przypadki wykorzystywania seksualnego dzieci. Autorką projektu była właśnie McEntee.

Ksiądz: pedofilia nikogo nie zabija, a aborcja już tak 

Ks. Bucci w rozmowie z lokalną stacją telewizyjną WJAR nie ukrywał zdziwienia faktem, że sprawa stała się tak głośna i szeroko komentowana. Jego zdaniem, aborcji i pedofilii, jako problemów moralnych, nie należy porównywać ani tym bardziej stawiać na tej samej szali. 

Zobacz także

- Pedofilia nikogo nie zabija, a aborcja już tak - powiedział. Dodał również, że aborcja to "rzeź niewinnych dzieci". Te słowa także wywołały powszechne oburzenie.  Wspomniana wyżej McEntee przytoczyła historię ofiar molestowania, które popełniły samobójstwo bądź miały zniszczone życie. 

RadioZET.pl/Gazeta.pl/CBS News/Guardian