Zamknij

Strzelanina w Denver. Napastnik otworzył ogień w centrum miasta [WIDEO]

Redakcja
20.11.2018 06:56
Strzelanina w Denver. Napastnik otworzył ogień w centrum miasta [WIDEO]
fot. CBS News

Pięć osób zostało postrzelonych, w tym jedna śmiertelnie, w poniedziałek na jednej z ulic w centrum Denver w stanie Kolorado w środkowej części USA – poinformowała lokalna policja. Co najmniej jeden podejrzany o dokonanie strzelaniny jest na wolności.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Cała czwórka jest hospitalizowana w związku z odniesionymi ranami postrzałowymi.

Najpierw policja informowała, że ranni są w stanie krytycznym, ale później w wiadomości przekazanej na Twitterze zapewniła, że obrażenia „najpewniej nie zagrażają ich życiu” oraz że osoby te są w stabilnym stanie.

Na razie nie ma więcej informacji na temat okoliczności strzelaniny, która wywiązała się około godziny 16 czasu lokalnego (ok. północy w Polsce) w dzielnicy miasta znanej jako LoDo, gdzie znajdują się hotele, restauracje i wysokie budynki mieszkalne.

Gazeta „Denver Post” cytuje świadka, który powiedział, że zobaczył jednego uzbrojonego mężczyznę, który strzelał z pistoletu do grupy ludzi, po czym wsiadł do samochodu i odjechał.

Zobacz także

Na razie nikt nie został zatrzymany. Nie wiadomo, jakie były motywy działania sprawcy napaści. 

Strzelanina w USA

Również w poniedziałek mężczyzna śmiertelnie postrzelił w szpitalu w Chicago policjanta i dwie inne osoby, po czym poniósł śmierć podczas strzelaniny z policją. Lekarze i pacjenci uciekali z budynku.

Według świadków mężczyzna szedł z kobietą w pobliżu parkingu przed szpitalem Mercy Hospital and Medical Center, kiedy nagle postrzelił ją kilkakrotnie w klatkę piersiową. Strzelał do niej, nawet kiedy upadła na chodnik.

RadioZET.pl/PAP/DG