Zamknij

Nie żyje pięciu policjantów. Tragiczny bilans strzelaniny w Illinois

Redakcja
16.02.2019 09:48
Nie żyje pięciu policjantów. Tragiczny bilans strzelaniny w Illinois
fot. PAP/EPA/

Pięć osób nie żyje, pięć odniosło poważne obrażenia. To oficjalny, tragiczny bilans piątkowej strzelaniny w mieście Aurora w stanie Illinois w USA. Sprawcą jest prawdopodobnie 45-letni Gary Martin. Wszyscy poszkodowani to policjanci.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ofiary to funkcjonariusze, którzy jako pierwsi zareagowali na strzelaninę. Przybyli na miejsce w ciągu 4 minut od otrzymania zgłoszenia. Zginęli przy bramie wjazdowej do znajdującego się w mieście Aurora kompleksu zakładów przemysłowych. Napastnik oddał do nich kilka strzałów.

- Niech Bóg błogosławi bohaterskich stróżów prawa, którzy stawiają czoło zagrożeniu – powiedział gubernator stanu Illinois Jay Robert Pritzker podczas konferencji prasowej.

Pięciu innych policjantów w poważnym stanie trafiło do szpitali.

Z informacji udzielonych podczas konferencji prasowej przez szefa miejscowej policji wynika, że dwaj ciężko ranni policjanci zostali przetransportowani do centrum intensywnej terapii w Chicago.

Sprawcą strzelaniny był 45-letni Gary Martin, zatrudniony w jednym z zakładów. Jak podawali świadkowie zdarzenia, mężczyzna biegał po terenie kompleksu i strzelał z broni wyposażonej w celownik laserowy. Napastnik zginął.

Motywy jego działań nie są znane. Z medialnych doniesień wynika jednak, że w dniu strzelaniny stracił pracę.

Zobacz także

W pierwszych doniesieniach wskazywano, że rannych zostało wiele osób, w tym czterech funkcjonariuszy policji.

RadioZET.pl/PAP/JŚ