Zamknij

USA. Strzelanina w sklepie. Nie żyje sześć osób

10.12.2019 23:35
Strzelanina w Jersey City
fot. AP/Associated Press/East News

Policja w Jersey City podała, że w strzelaninie, do jakiej doszło w sklepie JC Kosher Supermarket w Jersey City, zginęło łącznie 6 osób, w tym - dwoje zamachowców i jeden policjant. Osoby te zginęły wewnątrz sklepu, a nie przed jego witryną - jak wcześniej podawano.

Początkowy bilans ofiar opublikowany przez prokuraturę hrabstwa Hudson wskazywał na jedną ofiarę śmiertelną i trójkę rannych. Media od początku sugerowały jednak wyższą liczbę zabitych.

Do strzelaniny miało dojść, gdy jeden z policjantów chciał wylegitymować sprawcę strzelaniny, ponieważ uznał, że może to być osobnik poszukiwany przez policję. Doszło do wymiany ognia wewnątrz supermarketu, w wyniku której funkcjonariusze SWAT "zneutralizowali" dwójkę zamachowców - jak podały stacje telewizyjne NBC i Fox.

Motywy autorów strzelaniny wciąż nie są znane. Portale społecznościowe piszą, że sprawcami byli młodzi mężczyzna i kobieta. W niektórych doniesieniach pojawiła się też informacja o trzecim zamachowcu, który wciąż jest na wolności. Miało to być zamaskowany Afroamerykanin.

Strzelanina w USA

Gubernator stanu New Jersey nie potwierdził jeszcze oficjalnego bilansu strzelaniny, poinformował jedynie, że "kilku policjantów dostało się pod ostrzał zamachowców i niektórzy z nich są ranni". Z kolei James Shea z Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego twierdzi - cytowany przez CNN - że incydent nie miał podłoża terrorystycznego.

Zobacz także

Do strzelaniny doszło przed jednym ze sklepów w Jersey City - poinformowała wcześniej we wtorek CNN, powołując się na burmistrza Stevena Fulopa. Prezydent USA Donald Trump został poinformowany o strzelaninie - poinformowały służby prasowe Białego Domu.

RadioZET.pl/PAP/CNN