Zamknij

USA. Pięć osób zginęło w strzelaninie. Wśród ofiar zastępcy szeryfa

29.04.2021 18:44
Karolina Północna
fot. WSOCTV/Associated Press/East News

Dwóch zastępców szeryfa w hrabstwie Watauga w amerykańskim stanie Karolina Północna zginęło w czasie strzelaniny w domu jednego z nich. Zginęły też dwie osoby cywilne, a sprawca zabójstwa najprawdopodobniej popełnił samobójstwo - poinformowały w czwartek lokalne władze.

Szeryf hrabstwa Watauga Len Hagaman powiedział miejscowej prasie, że poszukiwania dwóch jego zastępców - Chrisa Warda i Logana Foxa - rozpoczęły się w środę po południu, gdy obaj nie stawili się w pracy i nie odbierali telefonów.

USA. Strzelanina w Karolinie Północnej. Nie żyją cztery osoby

Po przybyciu do domu jednego z nich policjanci ostrzelani zostali przez osobę, która prawdopodobnie dokonała ataku. Budynek przez całą noc był otoczony przez jednostki policyjne, a do środka udało się wejść dopiero w czwartek rano.

Wewnątrz domu policja znalazła zastrzelonego Foxa, ciężko rannego Warda oraz trzy inne martwe osoby. Dwie z nich to członkowie rodziny.

Trzecia z osób to prawdopodobnie sprawca zabójstwa, który popełnił samobójstwo. Wspomniany wyżej Ward zmarł krótko po przewiezieniu do szpitala. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter