Zamknij

USA. Wziął zakładników w supermarkecie. Jedna osoba nie żyje

Redakcja
22.07.2018 10:33
USA. Strzelanina w Los Angeles. Jedna kobieta nie żyje
fot. AP Photo/Damian Dovarganes/East News

Tragiczne wydarzenia w Los Angeles. 28-letni sprawca postrzelił swoją babcię, a następnie uciekając przed policją ukrył się w supermarkecie i wziął zakładników. W wymianie ognia zginęła jedna kobieta. Strzelec został ujęty przez policję.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policja w Los Angeles poinformowała, że cała sytuacja rozpoczęła się od sporu w rodzinie mieszkającej w południowym Los Angeles, gdzie 28-letni podejrzany postrzelił swoją babcię i inną kobietę.

Zobacz także

Babcia odniosła siedem ran postrzałowych i w stanie krytycznym została przewieziona do pobliskiego szpitala. Następnie podejrzany odjechał samochodem swojej babci zabierając ze sobą drugą ranną kobietę.

Uciekając przed policją, napastnik rozbił samochód i wtedy doszło do wymiany ognia, w wyniku której napastnik został postrzelony w ramię. Policja poinformowała, że kobieta doznała urazu głowy, lecz życiu jej nie zagraża niebezpieczeństwo.

Po rozbiciu pojazdu napastnik uciekał pieszo i skrył się w sklepie Trader Joe's biorąc wielu zakładników. Jak podała telewizja CNN pod bronią sprawca przetrzymywał około 40 osób.

Zobacz także

"Dzięki ciężkiej pracy wielu jednostek z LAPD (z ang. Los Angeles Police Department) podejrzany wyszedł i poprosił, żeby mógł sam sobie założyć kajdanki; został aresztowany" - podała policja na Twitterze.

Strażacy z Los Angeles poinformowali, że do szpitala zostało zabranych sześć osób w wieku od 12 do 81 lat.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/CNN/PTD