Zamknij

Strzelanina w Orange. Policja: Zginęły cztery osoby, w tym dziecko

Błażej Makarewicz
01.04.2021 08:49
Strzelanina w Orange w Kalifornii
fot. PAP

Strzelanina w mieście Orange w południowej Kalifornii. Jak podaje miejscowa policja, napastnik zaatakował w jednym z biurowców. W wyniku strzelaniny zginęły cztery osoby, w tym dziecko. Policja zatrzymała podejrzanego.

Strzelanina w Orange w Kalifornii. Strzały było słychać w środę wczesnym wieczorem czasu lokalnego, gdy policja przyjechała pod dwupiętrowy biurowiec na Lincoln Avenue w Orange, na południowy wschód od Los Angeles – poinformowała porucznik Jennifer Amat.

- Doszło do "strzelaniny z udziałem funkcjonariusza". Podejrzany został zabrany do szpitala - powiedziała Amat, nie ujawniając, w jakim jest stanie. Nie wiadomo, co było przyczyną ataku ani dlaczego dziecko było w biurowcu, gdzie mieści się kilka firm.

Strzelanina w Orange. Zginęły cztery osoby, w tym dziecko

Po półtorej godziny sytuacja została opanowana i nie było żadnego zagrożenia dla społeczeństwa – poinformowała policja. Miasto Orange leży ok. 50 km na południowy wschód od Los Angeles i liczy ok. 140 tys. mieszkańców.

W zeszłym tygodniu dziesięć osób zginęło w supermarkecie w Boulder w Kolorado, a tydzień wcześniej osiem osób zostało śmiertelnie postrzelonych, w tym sześć Azjatek, w trzech kompleksach SPA w Atlancie, w Georgii.

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter/ CBS 8