Zamknij

Strzelanina na poczcie. FBI: Zginęły trzy osoby, w tym napastnik

13.10.2021 06:35
Strzelanina w Memphis, zginęły 3 osoby
fot. BRENDAN SMIALOWSKI/AFP/East News, zdj. ilustracyjne

Trzy osoby zginęły w strzelaninie, do której doszło w pocztowym centrum logistycznym w mieście Memphis w USA. Wśród ofiar jest napastnik - podała rzeczniczka FBI na wspólnej konferencji prasowej z przedstawicielką inspekcji pocztowej USA.

Do strzelaniny doszło w kompleksie pocztowym East Lamar Carrier Annex w Orange Mound na przedmieściach Memphis we wtorek po południu czasu lokalnego. Jeden z pracowników postrzelił śmiertelnie dwóch kolegów ze Służby Pocztowej USA.

Sam inicjator strzelaniny również zginął, z powodu ran odniesionych podczas samobójczego strzału - poinformowała rzeczniczka FBI Lisa-Anne Culp.

USA. W strzelaninie w centrum pocztowym zginęły 3 osoby

Do strzelaniny doszło w centrum pocztowym, które nie obsługuje klientów detalicznych - zaznaczyła z kolei Susan Link, inspektor w Służbie Inspekcji Pocztowej USA. Wskazała, że dzięki temu liczba potencjalnych ofiar i rannych nie była wyższa.

Motywy sprawcy są badane przez FBI - podał Reuters. Śledztwo jest prowadzone przez Federalne Biuro Śledcze, ponieważ do przestępstwa doszło na terenie placówki pozostającej w gestii władz federalnych.

RadioZET.pl/PAP

C