Zamknij
strzelanina w Harlemie
  • mid-epa09701281
  • mid-epa09701282
  • mid-epa09701191
  • 5 Zobacz
fot. PAP/EPA/CAITLIN OCHS/Twitter.com/NYPDnews

22-letni policjant zginął w strzelaninie, do jakiej doszło w piątek wieczorem czasu miejscowego w nowojorskim Harlemie. Drugi funkcjonariusz policji został ranny, w stanie krytycznym przewieziono go do szpitala.

Według organów ścigania, na które powołuje się agencja AP, strzelanina wybuchła ok. godziny 18 czasu lokalnego. Funkcjonariusze przybyli na wezwanie w sprawie zakłócenia porządku. Zaalarmowała ich matka, która nie mogła poradzić sobie z synem.

USA. Strzelanina w nowojorskim Harlemie. Nie żyje 22-letni policjant

- Dziś wieczorem został zabity 22-letni syn, mąż, funkcjonariusz i przyjaciel, ponieważ zrobił to, o co go poprosiliśmy - powiedziała komisarz nowojorskiej policji Keechant Sewell.

AP opisała przebieg zdarzeń. "Trzech policjantów rozmawiało z kobietą w przedpokoju, a kiedy następnie dwóch przeszło do pokoju w głębi mieszkania, gdzie znajdował się syn, rozległy się strzały" - czytamy. Jak dodała agencja, powołując się na anonimowe źródło, podejrzany został zabity.

Zgodnie z doniesieniami Nowojorskiego Departamentu Policji (NYPD), wcześniej w tym tygodniu w strzelaninach rannych zostało czterech policjantów, z których jeden zmarł. Cytowany przez "New York Times" rzecznik burmistrza Erica Adamsa poinformował, że przed piątkową strzelaniną brał on udział w czuwaniu po śmierci 11-miesięcznej dziewczynki. Zginęła ona w środę wieczorem od zabłąkanej kuli. Później burmistrz pojechał do szpitala, gdzie przewieziono rannych funkcjonariuszy.

Adams, będący niegdyś także policjantem, zobowiązywał się do poprawy stanu bezpieczeństwa w mieście. Jak deklarował, to jedno z jego największych wyzwań na stanowisku burmistrza Nowego Jorku.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Andrzej Dobrowolski