Zamknij

Strzelanina przy posiadłości Trumpa. Zatrzymano dwie osoby

31.01.2020 19:32
Strzelanina przy posiadłości Trumpa. Zatrzymano dwie osoby
fot. AP/Associated Press/East News

Strzały oddali pracownicy ochrony posiadłości – informują zagraniczne media. Według Reuters, w piątek czarny samochód przejechał przez dwa punkty kontrolne na terenie posesji prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa w Mar a Lago na Florydzie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Dwie osoby zostały zatrzymane po tym, jak czarny samochód w piątek przejechał przez dwa punkty kontroli w posiadłości prezydenta USA Donalda Trumpa Mar-a-Lago na Florydzie - informuje agencja Reutera.

Zobacz także

Zobacz także

Padły strzały

Samochód typu SUV był ścigany przez patrol policji drogowej, zanim wtargnął na teren posiadłości. Przejechał przez główną bramę Mar-a-Lago ok. godz. 11.40 (17.40 czasu polskiego), nie zatrzymując się. Oficerowie oddali strzały, kiedy auto odjeżdżało z dużą prędkością. W pościg za nim - poza patrolem - wyruszył śmigłowiec biura szeryfa.

Zobacz także

Samochód jechał do głównego wejścia do posiadłości - informują lokalne media, powołując się na biuro szeryfa hrabstwa Palm Beach. Ochrona oddała strzały w kierunku sprawcy wtargnięcia.

Zobacz także

Auto zostało później odnalezione, a dwie osoby zatrzymano - poinformowało biuro szeryfa. Nie wiadomo na razie, czy ktoś odniósł obrażenia. Biuro szeryfa nie udzieliło też żadnych informacji na temat zatrzymanych.

Zobacz także

W czasie, gdy doszło do incydentu, prezydenta nie było w Mar-a-Lago. W piątek po południu miał opuścić Waszyngton i udać się do posiadłości.

 

RadioZET.pl/PAP/Reuters